WIZYTA DONALDA TRUMPA W WARSZAWIE

WIZYTA DONALDA TRUMPA W WARSZAWIE

6 lipca 2017 r. na lotnisku w Warszawie wylądował Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Dla wszystkich fanów lotnictwa wizyta Amerykańskiego Prezydenta to zawsze okazja do sfotografowania Air Force One, czyli rządowego Boeinga VC-25A. Jako, że jego przylot miał się odbyć późnym wieczorem, nikt z naszego Stowarzyszenia wstępnie nie planował udać się do stolicy na zdjęcia. Nie znaliśmy godzin odlotu, więc wizja wycieczki na „AFO” oddalała się z każdą godziną.

Jednakże około godziny 11:30 dostaliśmy wiadomość od zaprzyjaźnionych warszawskich spotterów, że prezydenckie maszyny odlatują około godz. 14:30-15:00. Szybki telefon, urlop i decyzja. „Jedziemy? Zdążymy? Na styk, ale powinno się udać!”… i tak o godzinie 12:00 byliśmy już na autostradzie A1.

Podczas podróży napłynęły do nas informacje, że cztery wojskowe maszyny trasnportowe C17, które przywiozły całe zaopatrzenie na wizytę Prezydenta, stoją i czekają na lotnisku we Wrocławiu. Po starcie Air Force One miały wszystkie przylecieć na warszawskie lotnisko odebrać amerykański sprzęt.

Zdjęcia „AFO” wykonaliśmy niemal cudem, w momencie podjechania pod płot lotniska samolot już był na pasie gotowy do startu. Jak się później okazało była to druga, zapasowa maszyna. Faktyczny Air Force One odleciał 30 min wcześniej. Po jego odlocie w przeciągu godziny wylądowały wspomniane wcześniej cztery C17, które po zapakowaniu całego zaopatrzenia, w odstępie 2-4 godzin odleciały z warszawskiego lotniska. Po wszystkim, mając jeszcze trochę czasu, po zachodzie słońca udaliśmy się na płytę postojową koło terminala Cargo, by sfotografować stojące tam maszyny w pięknym wieczornym świetle.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego ekspresowego wyjazdu i zapraszamy do śledzenia kolejnych naszych podróży.

Tekst: Paweł Glink