Lądowanie samolotu na sopockim molo!

Lądowanie samolotu na sopockim molo!

O poranku, w ostatnią środę kwietnia, na molo w Sopocie wylądował samolot. Ku naszemu zaskoczeniu donosy o tym wydarzeniu okazały się prawdą. Ale od razu uspokajamy – to było zaplanowane wydarzenie, które miało zainaugurować zbliżające się otwarcie sezonu na tymże molo. Dodajmy, iż cała akcja zorganizowana przez firmę Red Bull wymagała zgód odpowiednich organów i poprzedzona była odpowiednimi ekspertyzami, a w miejscu przyziemienia i rozbiegu rozłożono specjalne płyty na których wymalowano pasy.
Za sterami samolotu siedział doświadczony pilot samolotów pasażerskich i pilot akrobacyjny p.  Łukasz Czepiela, który jest mistrzem świata w podniebnych wyścigach Red Bull Air Race w klasie Challenger.

Pomimo, iż najdłuższy drewniany pomost w Europie ma 511 metrów długości, pilot do dyspozycji miał jedynie odcinek 100 metrów. Największym wyzwaniem było jednak zmieszczenie się między barierkami mola, które oddalone są od siebie o 10,5 metra, czyli dokładnie tyle ile rozpiętość skrzydeł użytego samolotu.

Niestety nie udało nam się sfotografować samego wydarzenia, ale udało nam się wykonać kilka fotek samolotu nieco później za co dziękujemy. Pozdrawiamy i zapraszamy do obejrzenia przygotowanej galerii zdjęć.

Tekst: Rafał Trzciński