OPEN’ER 2016

OPEN’ER 2016

Każdego roku, na przełomie czerwca i lipca w Gdyni odbywa się festiwal muzyczny Open’er, który za każdym razem sprowadza do Gdańska wiele ciekawych samolotów. Festiwalowe maszyny, którymi przylecieli wykonawcy, pojawiały się na płycie Portu Lotniczego w Gdańsku pomiędzy 29 czerwca a 2 lipca.

Absolutnym hitem okazał się być prywaty Boeing 757 linii JetMagic. Samolot o rejestracji 9H-AVM, którym przyleciał Pharrell Williams, wylądował na gdańskim lotnisku 2 lipca w godzinach popołudniowych. Maszyna przez cały postój utrzymywana była w gotowości, aby od razu po koncertach ostatniego dnia festiwalu błyskawicznie wznieść się w powietrze, zabierając wykonawcę na kolejny koncert.

Przez płytę postojową gdańskiego lotniska przewijały się biznesowe samoloty, takie jak Embraer Legacy, Bombardier Challenger, Gulfstream V, czy Boeing 737-500 linii Air X Charter. Pojawił się także Dornier Do 328 JET Sun-Air of Scandinavia / British Airways.

Festiwal Open’er odbywa się co roku na terenie lotniska w Gdyni-Kosakowie. Tegoroczne koncerty, odbywające się pomiedzy 29 czerwca a 2 lipca, w ocenie fanów muzyki były równie fascynujące jak poprzednie. Wśród największych gwiazd estrady znaleźli się m.in. Florence & The Machine, Red Hot Chilli Peppers, Wiz Khalifa, Bastille czy Pharrell Williams.

Tekst: Rafał Trzciński