BOEING C-17A GLOBEMASTER III PO RAZ KOLEJNY W GDAŃSKU

BOEING C-17A GLOBEMASTER III PO RAZ KOLEJNY W GDAŃSKU

17 marca bieżącego roku gościliśmy w Gdańsku Boeinga C-17 A Globemaster III w wojskowych barwach US Air Force (USAF). Warto przypomnieć, iż była to już druga wizyta tej maszyny w 2017 r. Samolot ten wyjątkowo chętnie pojawiał się w Gdańsku także w poprzednich latach. Tym razem zawitał u nas samolot o rejestracji 07-7189 (c/n P-189), który należy do 437th Airlift Wing z Charleston Air Force Base w North Charleston (USA, Południowa Carolina).

Samolot wylądował około godziny 11:55, by po niedługim postoju ponownie wzbić się w powietrze  około godziny 14:20. Z niepotwierdzonych informacji, które znaleźliśmy na lotniczym forum wiadomo, że na swój pokład zabrał stację radiolokacyjną wykrywania i naprowadzania SURN 1S91M1 wchodzącą w skład samobieżnego zestawu rakiet przeciwlotniczych 2K12 „Kub” (w kodzie NATO SA-6 „Gainful”).

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przygotowanej galerii zdjęć z tego wydarzenia i zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń i ciekawostek związanych z lotnictwem i działalnością naszego Stowarzyszenia.

Tekst: Rafał Trzciński