ILA BERLIN 2016 – CZĘŚĆ 2

ILA BERLIN 2016 – CZĘŚĆ 2

Serdecznie zapraszamy na część drugą relacji z ILA BERLIN AIRSHOW 2016.

Targi lotnicze ILA Berlin to jedne z najstarszych i największych na świecie tego typu imprez. Odbywają się cyklicznie co dwa lata, na zmianę z targami Le Bourget w Paryżu. W 2016 roku odbyły się w dniach 1-4 czerwca w Berlin ExpoCenter Airport w Niemczech.

Impreza za każdym razem wygląda podobnie – przez wszystkie 4 dni dostępne są oferty dla przedstawicieli firm i instytucji, a przez dwa ostatnie dni targi otwarte są dla wszystkich, którzy chcą oglądać prezentowane statki powietrzne i technologie zarówno na ziemi jak i w powietrzu.

Tematyka imprezy była bardzo obszerna – wystawy i pokazy dotyczyły m.in. lotnictwa i transportu lotniczego i wojskowego, maszyn bezzałogowych, konstrukcji ultralekkich, silników i urządzeń technicznych oraz zaprezentowano liczne ekspozycje dotyczące lotów kosmicznych, szkoleń i symulatorów. Bogaty był również program towarzyszący, w ramach którego odbywały się liczne konferencje, seminaria, prelekcje i prezentacje.

Powierzchnia wystawowa zajmowała obszar 250 tys. m2, a w targach wzięło udział 1017 wystawców z 37 państw, w tym aż 50 nowych i innowacyjnych firm w dziale Start-up. W sumie zaprezentowano około 200 maszyn latających, a przez 4 dni targi odwiedziło blisko 150 tys. zwiedzających, którym udostępniono 4 hale wystawowe.

Tym razem, podobnie jak w 2012 roku, ekipa EPGD Spotters odwiedziła omawianą imprezę w licznym  choć nieco mniejszym niż ostatnio składzie. Z Gdańska wyruszyliśmy 4 czerwca wspólnie wynajętym busem około godziny 1:30, by dotrzeć na miejsce około godziny 9:00. Obecność na całym ostatnim dniu targów zaowocowała bardzo dużą ilością zróżnicowanych kadrów, które prezentujemy w niniejszej galerii.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przygotowanej obszernej fotorelacji z naszego sobotniego i pełnego słońca wyjazdu i zapraszamy do śledzenia kolejnych podróży EPGD Spotters.

Tekst: Rafał Trzciński