12. URODZINY WIZZ AIR

12. URODZINY WIZZ AIR

18 maja 2016 roku największa niskokosztowa linia lotnicza, operująca w Europie Środkowo-Wschodniej – Wizz Air, świętowała 12-lecie pierwszego lotu, który odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic. W marcu tego roku minęła także okrągła 10 rocznica pierwszych połączeń realizowanych przez omawianego przewoźnika z gdańskiego lotniska. Przez ten czas linia przewiozła z Gdańska około 11 milionów pasażerów, przy czym w 2015 roku była to liczba około 1,8 mln. Na dzień dzisiejszy baza Wizz Air wyposażona jest w 5 samolotów A320 i zatrudnia około 200 członków załogi, a linia oferuje z Gdańska w sumie 30 destynacji w 13 krajach (w sumie Wizz Air operuje do 39 krajów na Świecie).

Jak pisaliśmy w naszym artykule w 2015 roku, linia ta odświeżyła swój wizerunek poprzez zmianę strony internetowej, prezentację nowych uniformów dla załogi oraz zmianę logo i wprowadzenie nowego malowania swoich samolotów.

Obecnie Wizz Air uruchamia jeszcze nowocześniejszą stronę internetową, która dostosowuje się indywidualnie do każdego urządzenia. Rewolucją na rynku jest także ekspresowa rezerwacja podróży, która zajmować ma niespełna 30 sekund przy zaledwie trzech kliknięciach myszką!

Dodatkowo przewoźnik wprowadza na trasy nowe, dłuższe samoloty Airbus A321, które są obecnie uważane jako najwydajniejsze w swej klasie. Ta nowoczesna konstrukcja o zasięgu około 5600 km może zabrać na pokład 230 pasażerów, czyli aż o 50% więcej niż dotychczas używane Airbusy A320. Aktualnie przewoźnik posiada 5 takich maszyn, a do 2024 roku ich liczba ma wzrosnąć aż do 140 sztuk, co stanowi podwojenie obecnej floty!

Na koniec pragniemy podziękować władzom Portu Lotniczego Gdańsk i linom lotniczym Wizz Air za zaproszenie na konferencję poświęconą temu wydarzeniu oraz za umożliwienie bliższego poznania Airbusa A321. Życzymy dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów, a wszystkich Państwa zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną fotorelacją z opisywanego wydarzenia.

Tekst: Rafał Trzciński